Special Services

 
Úvodní stránka - Profil firmy Fotogalerie Videogalerie Odkazy na výrobce Kontakty Facebook
SPECIAL IMPORT SPECIAL CARS Special Production Funventure Trips FOR SALE - Na prodej
Menu
 
KenworthImport prosinec 2015
předvánoční kontejner dovezl jubilejní 10.kus našeho evergreenu Buick Riviera, tentokrát ročník 1969 a ojedinělý a velmi málo vídaný Pontiac Grand Prix 1967 ve dvoudveřové hardtop verzi.

Buick Riviera 1969 - Luxury muscle car – takové označení právem náleží Buicku Riviera ze druhé poloviny 60. let. Rivi opravdu kombinuje luxus a sílu. Výbavou rovnocenný partner ultrapohodlných full size křižníků a výkonem zas nadupaným muscle cars. Zkrátka auto pro gentlemana, který si rád vychutná plavbu letní krajinou, ale nebojí se ani dýmu ze spálených pneumatik a umí plynový pedál občas řádně zadupnout až k podlaze a ztrestat neznalé vyzývatele k souboji na semaforech. Tento kousek se role jubilanta – tedy 10.dovezeného kusu tohoto modelu – zhostil se ctí. Auto komplet v původním stavu včetně laku s nájezdem cca 71 tisíc mil, původem ze suchého Texasu, sloužilo až donedávna majiteli k cestám do Colorada a zpět a je ve velmi pěkném stavu bez koroze, s kompletně fungujícím příslušenstvím včetně hide away světlometů. Motor o objemu 7.0L o výkonu 360 HP, 3 st. automat, 15 palcová originální kola s původními poklicemi a bělobokými pneumatikami. Zlatý původní lak má drobné škrábance a oděrky, které nasbíral za 47 let svého života, chromy jsou však ve skvělé kondici a mechanicky vůz funguje rovněž výborně. Podvozkově jde o nejpovedenější z 10 dovezených kusů a jízda s ním se pocitově opravdu hodně blíží jízdě s novým vozem.Duální výfuk dodává skvělý a hodně hluboký baryton a interiér ve světle béžovém vinylu je perfektní. Po servisu, profesionálním vyčištění in and out, rozleštění laku a chromů a jejich konzervaci kvalitním voskem bude Rivi zařazena do prodeje.

>> celá fotogalerie ZDE

Pontiac Grand Prix 1967 - Pontiac má mezi sběrateli skvělé jméno, ať se jedná téměř o jakýkoliv model. Tomu také odpovídá dostupnost, počty nabízených kusů a samozřejmě cena. Když pomineme modely jako GTO nebo Firebird (zde výjimečně až do roku 1974), pak ideální poměr cena/výkon/hodnota tvoří modely Bonneville, Catalina a právě Grand Prix, který byl vyráběn v letech 1962 – 2008. Model 1967 spadá do první generace Grand Prix (1962-68). Zpředu jako jediný full size model Pontiac z tohoto roku používá na každé straně dvojici světlometů umístěných vedle sebe (ostatní modely je měly nad sebou), zde navíc ukryté za elektricky ovládanými kryty zakomponovanými do masky. Stejně jako ostatním modelům s hide away světlomety to gépéčku samozřejmě sluší nejvíce , když jsou zavřené, což mu propůjčuje dosti drsný a nekompromisní výraz. Zezadu má GP 67 stejná světla jako GTO a dle mého názoru patří k nejzajímavějším. Tento dovezený kus byl zakoupen ze sbírky Pontiaců ve státě West Virginia. Je vybaven motorem o objemu 400 cui (6,6L) o výkonu 350 HP a 3-st. automat.převodovkou. Vůz má najeto něco přes 80 tis. mil, je v původním stavu včetně laku (a to se počítá ? , protože originál je to jen jednou! ). Lak má určitou patinu, ale chromy jsou ve výborné kondici, stejně tak nádherný interiér v kombinaci dřevo-černý vinyl-nerez. Auto je nadrámec tovární výbavy vybaveno zadními měchy uvnitř vinutých pružin, jimiž lze korigovat světlou výšku a celkový postoj Pontyho. V souvislosti s tím bude do prodeje zařazen včetně druhé sady kol o velikosti 17’’(originální s poklicemi jsou 14’’) v kombinaci leštěný límec a střed v barvě mědi. Nutno říci, že právě na těchto kolech a s lehce přizvedlou zádí získává Pontiac úplně jiný charakter, který je ještě umocněn po nastartování dosti výrazným zvukem vycházejícím z nového duálního výfuku.

>> celá fotogalerie ZDE

 
Special Import (poslední dovozy)
Special Import (Airstream)
US Car Shows
US Drag & Street Racing
R.I.P. aneb odpočívej v pokoji!
line
Pozvánka

JSME AUTORIZOVANÝ DOVOZCE DISKU A PNEUMATIK OD SPOL. WHEEL PROS, USA
Wheel Pros

Evans

Millers

kanystry

Special Cars 2012

Chrom plameny

Driversweb.cz
 
© 2005 - 2018 Special Services Úvodní stránka   |   Přidat k oblíbeným   |   E-mail
Webdesign a programování Licker.cz